# Orb i ansiktet
Author: indaa

Usch tog lite egobilder på mig själv nyss (haha skratta inte åt mig)

Och när jag tittade på bilderna har jag en stor orb i hela ansiktet. Bara på den bilden, tog typ 20 bilder men det vart ingen orb på någon annan.

Man ser ju den klart och tydligen, har absolut INTE redigerat denna bild.

Och ser ni orben, den e uppdelad i flera ringar typ..

## Comment 1
Author: indaa

inzoomning..

## Comment 2
Author: DarkAngel

Oj, har aldrig sett något liknande. Coolt.

Hoppas att någon som kan säga vad det är tittar på denna bild.

DA

## Comment 3
Author: indaa

Haha jag vart lite rädd. Im gonna die in seven days?

## Comment 4
Author: DarkAngel

Haha, nej det tvivlar jag starkt på.

Men jag har ingen aning om vad det betyder....är inte så bra med orber.

## Comment 5
Author: Caroline.H

Oj, vad häftigt på nåt vis :) Men kan förstå att du blev lite illa till mods när du såg den! ![Obestämd](http://spokbilder.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-undecided.gif "Obestämd") Jag är tyvärr inte heller så bra på orber, men skriver här för att få följa tråden. ![Flört](http://spokbilder.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört") Hoppas att du inte tar illa upp.

## Comment 6
Author: [Borttaget]

damm eller fukt;)

## Comment 7
Author: Caroline.H

#6 Okej, hur avgör du det? Försöker inte låta elak på något vis, är bara nyfiken! ![Flört](http://spokbilder.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

## Comment 8
Author: [Borttaget]

ser ut som en typisk damm orb som är precis framför linsen,är det något övernaturlig är orben solid i färgen och inte genomskinlig

## Comment 9
Author: Caroline.H

#8 Okej, intressant ![Flört](http://spokbilder.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

## Comment 10
Author: Ghosthunter

Jag tycker dock att den blå ringen är intressant här och så tydlig ringformation!![Flört](http://spokbilder.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

## Comment 11
Author: indaa

jo asså.. jag hade kameran på samma ställe hela tiden, och använde självutlösaren, tog som sagt flera bilder och de vart bara på den, inte ens några små på dom andra/samma.. :o

måste vart en udda dammtuss isf :/

## Comment 12
Author: indaa

Hm ingen mer som tycker nåt?

tycker själv att de va en intressant grej, vet inte så mkt om orber osv men ja tyckte inte de såg ut som damm.

## Comment 13
Author: Misspic

de ser lite redigerat ut....

## Comment 14
Author: KaninPiggelin

tror också att det kan vara damm eller liknande som finns i rummet.

## Comment 15
Author: GhostAdventures

Var det det sista bilden? isåfall kunde det vara ett fingeravtryck :S

## Comment 16
Author: RandomBrud

Hur stor är chansen att den såndär dammtuss sätter sig precis i ansiktet då?

Kan inte så mycket om orber och sånt, men du kan ju alltid googla och se om det kommer upp något som förklarar det :)
