# En bild
Author: stina63

Jag har en bild där något hamnade längst upp på bilden. Har lagt bilden på sne för ni ska se bildserien.  
Jag brukade vid den tiden då fotografera lite här och där. Just för att det kom så ofta konsiga saker på bilden.

När jag sen tittade på bilden så ser jag något längst upp. Trodde först att det var något som hängde lite över kameran. Men när jag förstorade bilden. Ser jag en kvinna i olika serier. Ungefär som man tar foto via en fotoapparat

Nyfiken på vad ni tror det är. Var den bilden kom ifrån. För jag vet inte alls. Ingen person som jag känner igen.

Väldigt nyfiken på era svar

![Glad](http://spokbilder.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 1
Author: stina63

Har förstorat bilden och klippt ut enbart kvinnan så ni ser henne lite bättre

## Comment 2
Author: DarkAngel

Vet inte vad det är, men Coolt!!!!

DA

## Comment 3
Author: stina63

Titta på hennes ansikte Darkangel.

## Comment 4
Author: DarkAngel

Ser ut som en serie pass eller körkorts foton. Flera bilder som trillar ner. Och rör hon sig inte ifrån kameran?

Ser ut som en vacker ung kvinna. Lite sorgsen?  
Undrar vem det är?

DA

## Comment 5
Author: DarkAngel

Såg att jag skrev lite konstigt. Trillar ner använde jag för att bilden är inlaggd på sidan.  
Vet inte vilka ord jag ska använda.

DA

## Comment 6
Author: stina63

Den är inte inlagd i bilden. Men hur har den hamnat i bilden?

Jodå de ser ut som en serie foto pass foto som ligger sidan om varandra

## Comment 7
Author: DarkAngel

Det är den stora frågan..=)..Det kanske är någon som vill säga dig något.

Är du 100% säker på att du inte vet vem det är? Om du letar långt bak i tiden.  
Ibland minns vi människor som inte minns oss och tvärt om.

Det som jag tycker är konstigast är i vilken linje korten "trillar". Att de "trillar" på sneden och inte neråt.

DA

## Comment 8
Author: stina63

Jag vet inte vem hon är. Har inget foto på denna kvinna. Trodde det var något skit som hade kommet längst upp på kamerabilden. Men när jag förstorade de så såg jag bilderna. Har jag träffat henne så är det en annan livstid än den här som jag har nu

Bara de att hon ser inte mänsklig ut. Nästan som utomjordin om man tittar på ansiktet. De lilla man kan se.

## Comment 9
Author: DarkAngel

Lite för slät hud.  
Lite för djupt liggande ögon.  
Och lite för lång näsa.  
Tänkte inte på det förrän du sa det.

Mysko.

DA

## Comment 10
Author: stina63

Ögonen är rätt mörka också. Ser inte riktigt ansiket, Men Jag undrar efter dessa år vem kvinnan är var hon kommer ifrån.

## Comment 11
Author: capodeicapi

kan du lägga upp orginalbilden så vi får lite mer data att jobba med.

/Capo

## Comment 12
Author: Anna-Helga

Mycket märkligt och spännande!

## Comment 13
Author: stina63

:11 Vad är det du ska se mer av? Mej i pyjamas,,, kanske![Skrattande](http://spokbilder.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 14
Author: stina63

\*11 Jag kan skicka den till dej istället. Känner inte för att sätta ut den här där jag är i pyjamas.

## Comment 15
Author: Anna-Helga

Haha men Capo! ![Skäms](http://spokbilder.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-embarassed.gif "Skäms")![Flört](http://spokbilder.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")
