# OT - Jag är.....
Author: pernillaa

....FÖRLOVAD!!! =D

Måste bara få skrika ut till hela världen att min pojkvän sen två år tillbaka gav mig ett säkert "Ja" på mitt planerade frieri förra månaden. =)

Jag hade gjort egna ringar(eftersom ekonomin inte tillät mer), gjort en film till frieriet, lånat projektor för visningen, planerat överraskningsfest med alla hans bästa kompisar i sommarstugan med öl och badtunna och för att skåla med tagit hem en dricka från USA som min kille velat ha sen måååånga år tillbaka. Allt blev helt perfekt in i minsta detalj. Måste bara få visa ringarna också givetvis. Nu när killen fick lön gick vi direkt och beställde ringar. Min blev dock förstor så måste förminska den. Det är därför jag har den flätade "noob-ringen" på mig också(för att hålla fast guldringen som är för stor). Haha.

Kram på er allihop och en hyllning till kärleken som förgyller våra liv! =)

## Comment 1
Author: [Borttaget]

Va kul! Stort grattis till er! Kärlek e livet=)

## Comment 2
Author: DarkAngel

Grattis!!! Roligt för er!

## Comment 3
Author: [Borttaget]

GRATTIS till er![Skrattande](http://spokbilder.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 4
Author: pernillaa

Tack ska ni ha. =)

## Comment 5
Author: [Borttaget]

#0

Grattis.

Vad kul att höra detta.  ![Glad](http://spokbilder.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 6
Author: [Borttaget]

Varmt Grattis Pernilla. ![Glad](http://spokbilder.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 7
Author: Jinaum

grattis. Väldigt vacker ring :)

## Comment 8
Author: [Borttaget]

Grattis till er!

## Comment 9
Author: Ghosthunter

Grattis pernillaa!!![Glad](http://spokbilder.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 10
Author: [Borttaget]

Grattis!

Är det ringen du gjort, den svarta du har på dig? Vad fin den var! Hur gjorde du det??

## Comment 11
Author: pernillaa

Tack ska ni ha! Jo, men den är lila och vit. Gjorde den med björntråd. Har knutit den som man knyter vänskapsband. =)

## Comment 12
Author: [Borttaget]

Hmmmm..... vänskapsband....sånt kan jag int knyta...inte med tråd iaf! :-)

## Comment 13
Author: pernillaa

Kolla här hur man knyter [vänskapsband](http://home.swipnet.se/vingen/QInformation/vanskapsband.htm). Det är diagonalformen jag gjort. =)

## Comment 14
Author: [Borttaget]

Tack!!

Ska kolla!!
